Červené Striky vs. HBK Gladiators 5:4 (0:2,0:1,5:1)

14.10.2014 15:22

Posledný zápas ktorý sme odohrali proti známemu súperovi červeným strikom nemožno nazvať inak ako zbabraný.

Od začiatku zápasu bolo jasné že to bude vyrovnaný a hlavne bojovný zápas z oboch strán. Striky sa snažili hrať na nahadzované loptičky  a následné dorážky a náš tím naopak útočil kombinačne a snažil sa loptičku držať na hokejkách čo možno najdlhšie.Táto taktika slávila v pvej tretine úspech hneď dva krát keď sa presadil peknou strelou najskôr kapitán Halmo a po ňom skíoroval aj skúseny Lichardus ktorý odohral celý zápas aj napriek problémom s kolenom.

V druhej tretine sme pokračovali v nastolenom trende z prvej časti hry a postupne sme prebrali zápas pod svoju taktovku,škoda len že sa nám prevahu podarilo pretaviť len do jediného gólu.

V tretej tretine sa stala katastrofa keď už v 17 sekunde znížili striky na rozdiel dvoch gólov strelou spoza obrancu aby onedlho nato strelili aj kontaktný gól po nešťastnom teči jedného z hráčov Gladiators.Striky po tomto góle očividne ožili a zrazu ich bolo plné ohrisko . Darilo sa nám odolávať no tento tlak sme nemohli s vlažnou hrou akou sme vstúpili do tretej tretiny vydržať večne a tretí gól bol realitou keď Pekar dokázal dokonale zaskočiť Rybánskeho v bráne strelou od mantinelu a presnou strelou pomedzi betóny dokázal vyrovnať na 3:3.Po tomto góle sme vzali time out no ani to nepomohlo kedže nám bol vylúčený hráč po diskutabilnej situácii pred našou bránou a túto presilovku síce až na jej konci no predsa striky dokázali pretaviť do vedúceho gólu a dokonalý obrat bol na svete.Zaskočený Gladiátori inkasovali ešte jeden krát keď unikol hrác domácich do samostatného najazdu a dokázal prekonať brankára gladiatorov aj po 5 krát.Po tomto góle prišiel platonický tlak gladiatorov z ktoreho aj vďaka presilovej hre v závere padol kontaktný gól na 5:4 bo to bolo z našej strany všetko a tak sme vyhratý zápas doslova zahodili.

Po tejto prehre bola na tribúne citelna frustrácia no treba sa z tejto chyby poucit a nabuduce odohrat cely zapas s plnym nasadenim za akehokolvek stavu.Najbližší zapas odohráme proti Cabaj Rebels v ktorom budeme chieť toto zaváhanie odčiniť !