Report : Blackman vs HBK Gladiators 1:6 (1:1,0:0,0:5)

11.06.2013 22:04

Predposledné kolo tohto ročníka druhej FHBL sme napokon zvládli keď sme po kanonáde v záverečnej tretine mohli oslvavoat ďaľšie dôležité dva body do tabuľky

Úvodná časť hry bola od začiatku pevne v našich rukách keď sa hráči súpera nedostávali prakticky do žiadnych šancí no neefektivita našich strelcov mala za následok že sme dlho nedokázali zúročiť našu hernú prevahu.V desiatej minúte bolo ešte hrošie keď nahodená loptička skončila prekvapujúco za Rybánskeho chrbátom 1:0. Onedlho nato však bol stav opäť zrovnaný keď sme odpovedali rýchlym gólom a tak sa nám aspoň podarilo schladiť súperovu eufóriu po strelenom góle.

Druhá tretina sa niesla v duchu veľkého tlaku nášho tímu z ktorého však nie a nie padnúť gól a navyše v závere druhej tretiny sme sa museli brániť početnej prevahe súpera keď bol za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou vylúčený Mocker.Blackmani mali teda výhodu presilovej hry no keďže bola rozdelená prestávkou medzi tretinami poskytla nám malú výhodu na načerrpanie síl pred jej druhou časťou v tretej tretine.

Tú sme napokon úspešne ustáli aj keď to niekoľko krát pred našou bránou horelo a následne sa mohlo začať ofenzívne predstavenie ktoré si naši útočníci šetrili počas predchádzajúcich dvoch tretín.V štvrtej minúte prišiel vedúci gól ktorý padol aj s veľkou dávkou šťastia po odraze od hráča Blackmanov.Súper sa snažil ešte niečo s výsledkom urobiť no po treťom inkasovanom góle chvíľu potom druhom stratil organizáciu hry a to bola voda na mlyn pre našich hráčov ktorý napokon rozvlnili sieť v poslednej tretine päť krát a tak stanovili celkové skóre zápasu na jednoznačných 1:6.

Tento zápas bol náročnejší ako sa očakávalo no dokázali sme sa vysporiadať s nepriaznivým vývojom hry a napokon sme nedopustili prekvapenie na náš úkor čo nám pred posledným kolom len pomôže.