Report : HBC Falcons vs. HBK Gladiators 1:10 (0:2,1:5,0:3)

01.05.2013 00:36

V poslednom zápase 18 kola aktuálnej sezóny sme rozdrvili Falcons vysoko 10:1

V prvej tretine súper odolával a na prekvapenie sme sa nedostali do žiadneho súvislejšieho tlaku,dokonca hráči Falconsu preukázali zdravú drzosť a zápasu sa od začiatku nezľakli a sami sa ocitli v niekoľkých sľubných príležitostiach.Skóre zápasu sa menilo aj napriek sympatickej snahe domácich práve po góle do siete Jana Šályho v bráne Falconsu a to po úniku Patrika Guba ktorý týmto gólom odštartoval demoláciu súpera...Do konca prvej tretiny sme vstrelili ešte jeden gól a tak sme po prvej tretine viedli 2:0

V druhej časti hry sme opäť preukázali našu silu v druhých tretinách a piatimi presnými zásahmi sa nám podarilo vymazať súperovi z hláv akékoľvek nápady o zvrate zápasu.Jeden presný zásah si však hráči Falconsu predsa len pripísali keď po strele k bližšej žrdi Rybánsky kapituloval.

V tretej tretine sa už prevažne len dohrávalo aj keď hráči domáceho celku mali platonicku snahu o kozmetikú úpravu skóre ktorá napokon aj prišla z hokejky Šabíka v presilovej hre no pre postavenie hráča v bránkovisku gól neplatil.Do konca zápasu sme dokázali napnúť sieť súpera ešte tri krát a tak po jednoznačnom priebehu v druhej a tretej tretine sme zaslúžene porazili HBC Falcons vysoko 10:1.

Zaujímavosťou zápasu je gólová smršť Patrika Guba ktorý dokázal vsietiť až sedem gólov čím si zabezpečil prvé miesto v tabuľke strelcov aj produktivity.