Report : HBK Gladiators vs. Avalanche 1:2 (0:0,1:0,0:2)

19.05.2013 16:34

Tak ako v jesennej časti aj v tomto zápase rozhodli o našej prehre presilové hry súpera.

Od začiatku bolo jasné že to nebude otvorený hokejbal a že obe mužstvá vychádzajú zo zabezpečenej obrany.Podľa toho sa aj skončila prvá tretina keď obe mužstvá splnili svoju defenzívnu činnosť na 100% a ani jedna zo striel neskončila v bráne jedného či druhého tímu

V druhej časti sa hralo podobne ako v tej predchádzajúcej no náš tím postupne získaval v zápase prevahu a Avalanche sa dostávali do šancí stále sporadickejšie.Logickým vyústením bol gól ktorý strelil Mocker po peknej akcii a vytrvalej snahe počas celého striedania.Táto tretina skončila za stavu 1:0 a tak sme do tretej tretiny mohli ísť s psychlogickou výhodou.

V tretej tretine sme však hneď inkasovali po využitej presilovej hre súpera a začínalo sa odznova.Postupne sme sa zo šoku dostali a opäť sme začali preberať taktovku zápasu no prišlo ďaľšie vylúčenie nášho tímu a tím Avalanche túto darovanú presilovku dokázal využiť na vstrelenie vedúceho gólu.V závere bol ešte vylúčeny aj náš kapitán Halmo práve v čase keď sme sa pripravovali na hru bez brankára a tým sme prakticky stratili akúkoľvek snahu o vyrovnanie výsledku.

K výkonu rozhodcu ktorý nám vylúčil štyroch hráčov po dajme tomu sporných situáciách sa vyjadrovať nebudem no mali by sa nad ním zamyslieť kompetentný,to je však len zbožné želanie ale nie realita.Touto prehrou sa tak pravdepodobne vyriešila otázka postupujúceho do prvej ligy no treba hrať až do konca a ktovie , možné je všetko