Report : HBK Gladiators vs. Maskoti 5:1 (1:1,3:0,1:0)

02.06.2013 17:07

Na úvod sa hodí povedať že vo svojom zápase Avalanche len remizovali s Torpédami 1:1 čím vrátili postupové nádeje na naše hokejky.

Prvá tretina sa začala s miernym meškaním keďže brankár Gladiátorov chvíľu meškal na zápas no po chvíľkovom zdržani sa zápas mohol začať.A začali sme ju veľkým tlakom povzbudení informáciou o remíze nášho súpera.Po niekoľkých nevyužitých šanciach napokon konečne prišla strela ktorá si našla strelu za chrbát dobre chytajúceho gólmana Maskotov a to z hokejky Maťa Siráňa 1:0.Bohužiaľ onedlho sa ten istý hráč zapísal do streleckej listiny znovu no nie tak ako by si sám predstavoval keďže po nahodenej loptičke spoza bránky si ju vrazil pomedzi Rybánskeho betóny do bránky sám 1:1.Za daného stavu sa aj napriek niekoľkým dobrým možnostiam prvá tretina skončila.

Do druhého dejstva sme naskočili s úmyslom ujať sa opäť vedenia a to sa nám podarilo v piatej minúte keď  z dorážky po vlastnej strele zmenil stav stretnutia na 2:1 pre Gladiators Patrik Gubo.V druhej tretine Maskoti nemali takmer žiadne príležitosti a prakticky sa nám podarilo všetky ich útočné snaženia zastaviť skôr ako prešli za polovicu a naša herná prevaha sa odzrkadlila na skóre do konca druhej tretiny ešte dva krát keď sa presadil opäť P.Gubo a po Mockerovej strele dával do prázdnej brány stvrtý gól Gladiátorov Lichardus.

V tretej tretine bolo zjavné že dostatočný náskok mienime hlavne ubrániť a nepúšťať sa do zbytočných útočných výpadov.Napriek tomu sme mali k dispozícii presilové hry ktoré sme však nedokázali využiť a tak stav ostával nezmenený.V poslednej tretine si zachytal aj brankár Gladiatorov keď si maskoti dokázali vypracovať zopár dobrých streleckých príležitostí no ani jedna sa neskončila gólom.Konečné skóre zápasu 5:1 stanovil Erik Gubo keď skvelým tečom usmernil loptičku do siete Maskotov.

Prvý krok z posledných troch máme za sebou no čakajú nás ešte dva zápasy v ktorích musíme potvrdiť rolu favorita a získať plný počet bodov,ak sa nám toto podarí prvá liga nám neujde.

Diskusná téma: Report : HBK Gladiators vs. Maskoti 5:1 (1:1,3:0,1:0)