Report: P.N.CH. Nitra vs. HBK Gladiators 5:7 (3:3,1:2,1:2)

27.05.2013 13:12

Po druhej prehre v sezóne s Avalanche sme narazili na ďaľšieho ťažkého súpera PNCH Nitra.

Zápas sme museli odohrať bez kapitána Juraja Halma ktorý si odpykáva trest za "hrubé nešportové správanie" práve zo zápasu s Avalanche.Od úvodu sa hráči súpera snažili zaskočiť našu obranu aktívnou agresívnou hrou smerom dopredu načo sme reagovali podobnou mincou a tak sme mohli sledovať zaujímavý útočný hokejbal na oboch stranách.Bohužiaľ bol to práve náš tím ktorý inkasoval ako prvý keď sme zabudli na hráča súpera pred bránou ktorý už zo svojej výhodnej pozície dokázal zoči voči gólmanovi GLadiátorov uspieť 1:0.Tento gól mal však presne opačný efekt ako by sa zdalo a nakopol práve naše mužstvo k zlepšeniu svojho výkonu a potvrdili sme to najskôr vyrovnávajúcim a onedlho aj vedúcim gólom na 1:2 z pohľadu domácich.V týchto fázach zápasu sme mali jasne na vrch a potvrdili sme to aj tretím gólom v sieti PNCH.Po tomto góle sa zdalo že s ľahkosťou dokráčame k víťazstvu aj v tomto zápase no prišla presilová hra súpera po údajnom faule Rybánskeho na hráča súpera a ten svoju vôbec prvú presilovú hru dokázal využiť 2:3.Bohužiaľ prišiel aj vyrovnávajúci gól po našej chybe v obrane a prvá tretina sa teda skoncčila nerozhodne 3:3.

V druhej tretine obe mužstvá dbali na obranu v už oveľa väčšej miere ako tomu bolo v úvodnom dejstve a podľa toho aj pribúdali góly v zápase.Stále sa však hral útočný hokejbal z oboch strán čo nieje práve od nášho tímu najobvyklejší spôsob hry.Napokon sa nám podarilo vyhrať druhú tretinu v pomere 1:2 a do tretej tretiny sme nastupovali s jednogólovým náskokom ktorý však ani zdaleka nebol v bezpečí vzhľadom na neistú obranu ktorou sme sa v tomto zápase prezentovali.

V tretej tretine sme boli najskôr svedkami vyrovnávajúceho gólu PNCH po našej ďaľšej chybe v obrane aby sme sa onedlho mohli tešiť keď sa nám podarilo opäť ujať vedenia v tomto zápase 5:6.Po tomto góle prišla presilová hra súpera ktorej sme sa dokázali s vypätím všetkých síl ubrániť a práve to bol moment ktorý nám vlial viac síl a súpera zlomil v ich snahe o vyrovnávajúci gól.Do konca zápasu sme dokázali využiť ešte jednu šancu na odskočenie súperovi na dva góly a za stavu 5:7 sa nakoniec aj zápas skončil.

V tomto zápase sa prvý krát v sezóne neda povedať že by sme hrali dobre v obrane no aj napriek tomu že nás výkon nebol optimálny dokázali sme porazť nepríjemného súpera a získať stále dôležité 2 body do tabuľky.